Ansu Fati İspanya’da Yılın En Genç Oyuncusu Seçildi

Ansu Fati İspanya’da Yılın En Genç Oyuncusu Seçildi

Ansu Fati İspanya’da Yılın En Genç Oyuncusu Seçildi

El Clasico’da attığı efsane golü ile bir kez daha dünya futboluna adını duyuran Ansu Fati, FC Barcelona’nın yetiştirdiği genç yetenekler arasında en öne çıkan isimlerden biridir. İspanyol milli takımında da forma giyen Fati, hem hücumdaki hızı hem de teknik becerileriyle taraftarların gözdesi haline gelmiştir. meritking giriş

17 yaşındaki genç futbolcu, 31 Ekim 2002 tarihinde Fildişi Sahili’nde doğdu. Futbolculuk kariyerine 6 yaşında Joinville EAC kulübünde başlayan Fati, 2012 yılında Sevilla’nın altyapısına transfer oldu. Ancak, FC Barcelona’nın dikkatini çekti ve 2019 yılında La Liga ekibi tarafından transfer edildi. Böylece, Fati, Barcelona’nın tarihinin en genç şekilde forma giyen oyuncusu unvanını almış oldu.

Barcelona formasıyla ilk La Liga mücadelesine 25 Ağustos 2019 tarihinde Real Betis karşısında çıkan Fati, 16 yaşında iken ilk golünü Granada CF maçında atmıştır. Barcelona formasıyla çıktığı maçlarda gösterdiği performansla taraftarların sevgisini kazanan Fati, özellikle hızı, çevikliği ve atak becerileriyle dikkat çekmektedir.

Genç futbolcu, 2020 yılında İspanya milli takımında da forma giyerek, milli takımdaki ilk golünü Ukrayna ağlarına gönderdi. Bu golle birlikte, hem İspanya milli takımı için hem de Barcelona için önemli bir oyuncu olduğunu bir kez daha kanıtlamış oldu.

Ansu Fati’nin futbol kariyeri henüz başlangıç aşamasında olmasına rağmen, gösterdiği yeteneklerle gelecek vadeden bir futbolcu olduğu açıkça görülmektedir. Hâlihazırda, Barcelona’da önemli bir oyuncu haline gelen Fati’nin, kariyeri boyunca daha pek çok başarıya imza atacağı kesin gibi görünüyor.

Spor