Boksun Altın Çocuğu Mike Tyson

Boksun Altın Çocuğu Mike Tyson

Boksun Altın Çocuğu Mike Tyson

Tyson 1985 yılında profesyonel olarak boks yapmaya başladı ve kariyeri boyunca 58 profesyonel dövüşle mücadele etti ve bu müsabakaların 50 ‘sini nakavtla kazandı. Etkileyici rekoru 1986 ‘da Tyson’a Uluslararası Boks Federasyonu ve WBC ağır sıklet unvanlarını kazandırdı ve onu sadece 20 yaşındayken boks tarihinin en genç ağır sıklet şampiyonu yaptı.

Mike Tyson, tüm zamanların en ünlü ve başarılı profesyonel boksörlerinden biridir. 1986 -90 yılları arasında tartışmasız ağır sıklet şampiyonuydu ve tüm zamanların en büyük ağır sıklet boksörlerinden biri olarak kabul ediliyor. Ayrıca kariyeri boyunca WBC, WBA ve IBF dünya ağır sıklet şampiyonalarını düzenledi. Deneme bonusu

Kariyeri boyunca Mike Tyson agresif ve korkutucu bir boksör olarak ünlendi. Yumruklarının gücüyle tanınıyordu ve resmi olarak “gezegendeki en kötü adam” unvanını alan ilk boksördü. Ayrıca 1986 ‘da 20 yaşında şampiyon olduğunda ağır sıklet unvanını kazanan en genç boksör rekoruna sahiptir.

Boksa ek olarak, Mike Tyson hayırseverlik faaliyetleriyle tanındı. Risk altındaki gençleri önlemeye ve onlara yardım etmeye odaklanan Mike Tyson Vakfı’nı kurdu. 2002 ‘de Mike Tyson tecavüzden tutuklandı ve üç yıl hapis cezasına çarptırıldı. Serbest bırakıldıktan sonra, boksta geri dönüş yapmaya çalıştı. Birkaç yüksek profilli maçta kaybettikten sonra, 2005 yılında bokstan resmen emekli oldu. Halen filmlerde ve televizyon şovlarında ara sıra aktör olarak görünmektedir.

2023 ‘de Mike Tyson, spor dünyasında tanınabilir ve saygın bir figür olmaya devam ediyor. Birçok kişi için bir ilham kaynağı olarak görülüyor ve kariyeri boks dünyasında bir ilgi noktası olmaya devam ediyor.

Spor