Diş Problemleriniz Farklı Hastalıkların Habercisi Olabilir, Diş Sağlığı İhmale Gelmez

Diş Problemleriniz Farklı Hastalıkların Habercisi Olabilir, Diş Sağlığı İhmale Gelmez

Sizin en değerli hazineniz gülüşünüzdür. Estetik gülüşler için güldüğünüz zaman ortaya çıkacak dişleriniz de gülüşünüzün önemli bir parçasını oluşturur.

 Sağlıklı dişlerin sırrı düzenli diş kontrolünde ve dişlerinizin ideal bir şekilde korunmasında. Ulusoy Ağız ve Diş Sağlığı olarak alanında uzman hekim kadrosuyla dişinizle ilgili yaşamış olduğunuz herhangi bir problemde sizinle.

 Ulusoy Ağız ve Diş Sağlığı 2017 yılında kurulmuş olup tuzla diş kliniği olarak hizmet vermektedir. Konumu dolayısıyla kolay ulaşım sağlanabilen poliklinikte kompozit dolgudan, diş çekme işlemine, protez işlemine kadar pek çok işlem uygulanmaktadır.

 Diş Problemleri Farklı Hastalıkların Habercisi Olabilir mi?

 Diş problemi yaşıyorsanız bunu hafife almamalısınız diş problemleri daha ciddi sağlık problemlerinin habercisi olabilir. Yapılan çalışmalara göre diş eti hastalığına sahip olanların olmayanlara göre daha fazla kalp hastalığına yakalandığını göstermektedir. Sizler de diş problemlerinizi ciddiye almalı ve düzenli diş kontrollerinizi yaptırmalısınız.

 Bağışıklık sistemini önemli ölçüde etkilediği bilinen diyabet hastalığı vücudun enfeksiyonlara karşı direncini azaltabilmektedir ve yüksek kan şekerinin olması hastada diş eti hastalığı görülme riskini artırabilmektedir. Sizler de böyle bir probleme sahipseniz düzenli kontrollerinizi yaptırabilmeniz için tuzla diş kliniği olarak hizmet veren Ulusoy Ağız ve Diş Sağlığını tercih edebilir alanında uzman hekimlerinden sağlığınız hakkında detaylı ve ilgili bir geri dönüş alırsınız.

 Dikkat! Osteoporozunuz varsa ve dişlerinizle ilgili sorun yaşıyorsanız diş hekiminize başvurmanızda fayda var

 Kırılgan kemik hastalığı olarak bilinen osteoporoz, çene kemiğinizden vücudunuzda bulunan diğer kemikleri olumsuz etkileyerek diş kayıplarına neden olabilmekledir. İleri derecede osteoporozu olan hastaların çene kemikleri hasta olmayanlara göre daha zayıf olup fazla boşluk içermektedir.

 Diş çevresinde yer alan dokuların hastalığı sonucu osteoporoz hastalarında daha hızlı çene kemiği zararı olabilmektedir. Hızlı ve erken diş kaybı yaşadıysanız veya yaşıyorsanız bu da osteoporoz hastalığı belirtisi olabilir.

 Bu noktada implant tedavisi yaptırmak isteyebilirsiniz ancak uygulanan implantın çene kemiğiyle kaynaşması çok önemli olmaktadır. Osteoporoz seviyesi implant tedavisinin başarılı olup olmaması açısından oldukça önemlidir. Osteoporoz hastası iseniz ve böyle bir tedavi istiyorsanız tuzla diş kliniği Ulusoy Ağız ve Diş Sağlığını ziyaret edebilirsiniz.

Genel Kültür