İtalya Vizesi Ve Önemli Bilgiler

İtalya Vizesi Ve Önemli Bilgiler

İtalya dünyanın seyahat amaçlı en güzel ülkelerinden biri olarak bilinmektedir. Adriyatik ve Akdeniz ülkelerine kıyısı bulunmaktadır. Bu kıyılar büyüleyici olması nedeniyle pek çok insanı kendine çekmektedir. Avrupa Birliğine üye olan ülkeler kendi içinde serbest geçiş haklarına sahiptirler.

Şayet İtalya’ya diğer ülkelerden giriş yapmak isteyen kişiler için ise bazı prosedürler bulunmaktadır. Bu prosedürleri yerine getirmek suretiyle bütün bu güzellikler ve kendilerine özgü olan İtalya vizesi alınarak ziyaret edilebilir.

İtalya Vizesi Nasıl Alınır?

İlk olarak italya vizesi alabilmek için vize alacak kişi tarafından eksiksiz bir şekilde doldurulmuş başvuru formu, nüfus cüzdanı fotokopisi gereklidir. Pasaportun süresi ise seyahatin bitiş tarihinden başlayarak 105 gün geçerlilik süresi olmalıdır. En az iki sayfa vize basılabilmesi için boş sayfa gereklidir.

Ayrıca 18 yaşından küçük çocuklar için vize alınması durumunda anne, babalarının noter onaylı olmak üzere muvafakatname vermeleri gerekmektedir. Tabi ki bu şart anne ve baba ile birlikte seyahat için de geçerli olmaktadır.

Pasaporta ve başvuru formuna atılan imzalar aynı olmalıdır. Kesinlikle paraf atılmamalıdır. Bu bağlamda www.vizekeyfi.com/ sitesi yılların birikimi ile vermiş olduğu vize hizmeti ve vize süreçlerinde hızlı ve de profesyonel bir şekilde hareket etmektedir.

İtalya Vizesi Kaç Günde Çıkar?

İtalya seyahati için italya vizesi başvurularının sonuçlanma süreleri 3 ile 10 iş günü arasında gerekli değişiklikler göstermektedir. Ayrıca İtalya VIP başvurusu ise yaklaşık olarak başvuru tarihinden itibaren olmak üzere 48 ile 72 saat aralığında sonuçlanmaktadır.

Günümüzde vize işlemleri karmaşık olmakta bazı zamanlar insanların psikolojisini yıpratmaktadır. Bu sorun dolu ve karmaşık süreçte vakit kazanabilmek ve de daha değerlendirebilmek için vize danışmanlıkları hizmetleri en doğru tercih olabilmektedir.

Bazı zamanlarda vize işlemleri için yapılan bireysel başvurular ilk kez bu tarz durumlar ile karşılaşıldığı için ufak da olsa hatalar yapabilmekte bu bağlamda alınacak vizeler daha en başta ret yiyebilmektedir. Hem zaman hem de gereksiz bir şekilde para kaybına neden olmaktadır.

Dolayısıyla sizlerde www.vizekeyfi.com/ sitesine girdiğinizde 66’dan fazla ülkeye ve her ülkeye özel vize danışmanı hizmeti ile kolay ve de hesaplı hizmet vermektedir. Neredeyse bütün ülkelere vize hizmeti sağlamaktadır.

Genel Kültür