Kamp İçin En Uygun Modelleri

Kamp İçin En Uygun Modelleri

Kamp İçin En Uygun Modelleri

Son zamanların trend olan doğada kamp yapmak koronavirüs ile beraber çok daha yaygınlaştı. Kalabalık oteller, şehirler yerine doğayla ve vahşi hayatla yaşamak isteyenlerin sayısı da oldukça arttı. Tabii bir diğer etken de otel fiyatlarındaki inanılmaz artış olmuştur. İnsanlar fahiş fiyatlarla otellere gitmek yerine her ne kadar dezavantajları bulunuyor olsa da çadırları seçmektedirler.

Kamp Yapmaya Başlamadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

İlk defa kamp yapmaya başlayacakların kamp seçimi konusunda dikkat etmesi gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Kalacakları çadırı seçerken bazı püf noktalara dikkat etmeniz bu süreçte en büyük yardımcınız olacaktır. Doğada tatil yapmaya karar verdiyseniz çadır almadan önce mutlaka bir arkadaşınıza danışmanız gerekebilir. Bu işlerde tecrübeli olan kişilerden yardım almanız sizin yararınıza olacaktır. Burcu Demirtaş gibi çadır seçiminde profesyonel olan kişilerin blog sitelerinden de yararlanabilirsiniz.

Hangi Tip Çadırı Seçmeliyim?

Araç üstü çadır seçimi oldukça önemlidir. Gideceğiniz yere, mevsime, zamana, yaşam tarzınıza göre çadır seçimi yapmanız gerekmektedir. Öncelikle kamp alanınızı seçmelisiniz. Doğada mı kamp yapmak istiyorsunuz yoksa deniz kenarında mı? Ağaçlıklar arasında mı kamp düşünüyorsunuz yoksa açık bir alanda mı? Bu seçiminizi yaptıktan sonra çadır seçimlerine de başlayabilirsiniz.

Çadır Modelleri

Mevsimine göre 3 mevsim, 4 mevsim ve 5 mevsim çadırlar bulunmaktadır. Eğer kışın kamp yapmayı sevmiyorsanız 3 mevsimi, kış dahil kamp yaparım diyorsanız 4 mevsim çadırları seçmeniz gerekmektedir. Kış şartlarının en zoruyla da mücadele etmekten keyif alıyorsanız mutlaka 5 mevsim çadırları seçmeniz gerekmektedir.

Araç üstü çadırlar da kişilerin seçimini oldukça etkilemektedir. Eğer hayvanlardan rahatsız olacaksanız kesinlikle araç üstü çadırları tercih etmelisiniz. Araç üstü çadır Antalya bayilerinde en kaliteli modellerde bulunmaktadır.

Kamp yaparken kişi sayınız da çadır seçiminde oldukça önemlidir. Yalnız başınıza kamp yapayı seviyorsanız piramit çadırı ve anında açılabilir çadırları seçebilirsiniz. Sayınız daha kalabalık olacaksa çok odalı çadırlar ve kubbe çadırlar size göre olacaktır.

Çadır seçiminde yine mevsim şartlarını göz ardı etmemeniz gerekir. Eğer sadece yağmurlu havalarda doğaya çıkmak istiyorsanız seçiminizi buna göre yapmanız gerekebilir. Çadırlar hakkında daha fazla bilgi için https://cadirdukkani.com/ sitesi tercih edilebilir.

Genel Kültür