Kıyafete Uygun Ayakkabı Seçimi Nasıl Yapılır

Kıyafete Uygun Ayakkabı Seçimi Nasıl Yapılır

Kıyafete Uygun Ayakkabı Seçimi Nasıl Yapılır?

Moda oldukça değişken ve akıcı bir yapıya sahiptir. Bu sebeple herhangi bir noktada kesin olarak durduğunuzu hissetmeniz mümkün değildir. Sürekli değişen ve gelişen bir havuzun içerisinde kendinize uygun parçaları edinme sırasında dahi değişikliğinin içerisinde kendinizi bulursunuz. Bu açıdan kıyafet kombinasyonları hazırlamak oldukça önemli bir iştir. Doğru giyimi bilmek doğru aksesuarlarla mevcut görünümü desteklemek hiç de kolay bir iş değildir. Bu noktada araştırma yapmanın kendini geliştirmenin önemli bir gereklilik olduğunu ifade edebiliriz. Diğer taraftan doğru kıyafetlerin insanı oldukça iyi hissettirdiği de önemli bir diğer gerçektir. Kıyafet seçimlerinin dışında mevcut aksesuarlarının gücü oldukça önemli olmakla beraber ayakkabıların bu noktada liste başı olduğunu görmekteyiz. Kıyafete uygun ayakkabı seçimi noktasında erkek ev terliği ya da kadın ev terliği de dâhil olmak üzere bütün iç ve dış mekân ürün gruplarının benzer şekillerde değerlendirilebileceğini ifade etmek mümkündür.

Bunların yanı sıra nerede olunursa olunsun uyumu yakalamak temelde zor bir durum değildir. Bu noktada özgür bir düşünce yapısına sahip olmak yeterli olacaktır. Nitekim kadın terlik modelleri arasından bir terlik seçip ona uygun bir kıyafet tercih etmekle bunun tam tersini yapmanın fazla bir farkı olmayacaktır. Burada önemli olan çıkış noktasının neresi olduğunu belirlemektir. Uyum sağlamanın bütün parçaların birbirinin aynısı şeklinde ilerlemesi anlamına gelmediğini bilmek oldukça önemlidir. Bu noktada tarzlar arasında uyumun veya tarzın dışında bir uyumun tercih edilmesi ilk adım olarak değerlendirilebilir. Özellikle günlük kombinelerin dışına çıkmak istendiğinde ışıltılı bir stiletto ile mevcut kombinin dışına tamamen çıkmak mümkündür. Bu açıdan değerlendirildiğinde ayakkabı seçimi noktasında kıyafeti güçlendirecek nitelikte olmasına dikkat edilmelidir.

Kombinin yaparken kıyafetlerin içerisinden herhangi bir dokunun ayakkabıya uyarlanması da uygun bir hareket olacaktır. Örneğin metal-metal deri-deri şeklinde uyumlar sağlanabilir. Bunun dışında renkler ile uyum sağlamak da oldukça önemlidir. Muya yerli markalar arasında sağlamlığı ve kalitesiyle dikkat çeken isimler arasında yer alır. Bu açıdan bütün ayakkabı ve terlik gruplarında kalitesinden şüphe duyulmayacak üretimleri bulmak mümkündür.

Moda ve Yaşam