Mavi Orkide Gerçek Mi

Mavi Orkide Gerçek Mi

Mavi orkide her kadının sahip olmak istediği bir çiçektir. Bu hayal bazen hediye olarak bazen de kendisinin siparişi ile gerçekleşir. Ancak sonuç hep aynıdır! Mutluluk ve zariflik. Çünkü orkideler nerede ağırlanırsa, ağırlansınlar bulundukları her alana zariflik katarlar. Orkidelerin birçok renge sahip olduğunu biliyoruz. Ancak mavi orkide sayısı oldukça az ve fiyat olarak diğerlerinden pahalı. Bu da aklımızın karışmasına ve mavi orkide gerçek mi, sorusuna yanıt aranmasına neden oluyor. Size gerçek mi? Hadi gelin, beraber öğrenelim.

Mavi orkide diye bir şey yok!

Ne yazık ki mavi orkide diye bir çiçek yok. Çünkü orkidenin doğal olarak mavi rengi yok. Peki, çiçekçilerde var olan orkideler nasıl oluyor da mavi renkteler diyorsanız, hemen yanıtlayalım. Mavi orkideler boyanarak mavi rengini alıyorlar.

Beyaz orkidenin üzerine mavi boya katıp mavi orkide üretiyorlar. Bu nedenle farklılığı herkesi etkiliyor. Ancak mavi orkidelerin çiçeklenme dönemleri sona erdiğinde ortaya beyaz orkide çıkıyor. Bu da bir daha mavi orkide açmayacağı anlamına geliyor. Bu yüzden çok fazla para verip mavi orkide almak yerine direkt olarak beyaz orkide seçmenizi tavsiye ederiz. Eğer birine orkide hediye edecekseniz, alıcınız sizden çok uzakta da olsa ona orkideyi aynı gün içerisinde gönderebilirsiniz. Bunun için Beylikdüzü çiçekçi şeklinde çiçek firması araması yapmak ve güvenilir bir firma seçtikten sonra orkideyi sipariş etmek yeterli.

Mavi orkide doğal olarak var olmasa da, herkesi etkilemeye devam ediyor. Kısa süreli mavi kalsalar da, kadınla mavi orkide sahibi olmak istiyorlar. Bu nedenle yakınlarınıza hediye almadan önce, mavi orkide seçebileceğinizi belirtmek isteriz.

Orkide bakımı kolay olduğu için herkes tarafından bakılabilir. Üstelik su ve güneş ışığı gibi ihtiyaçları da oldukça basit. Bunun yanı sıra birkaç ipucuna göz atarak bakımı konusunda tecrübe kazanmak da çok kolay. Çiçeklenme dönemi aylar sürer ve birkaç ay sonra tekrar çiçek açar. Yakıcı güneş almayan bir yerde durması ve haftada bir kez sulanması onlar için kafidir.

Genel Kültür