Samsunspor Tomane’den Kazanç Bekliyor

Samsunspor Tomane’den Kazanç Bekliyor

Samsunspor Tomane’den Kazanç Bekliyor

Samsunspor Futbol Gelişim Direktörü larak görev sürdürmekte olan Batu Kaplan, gol oyuncusu olan Tomane Mendes’in takıma maddi anlamda bir kazanç sağlamadan ayrılamayacağını belirtti.

Süper Lig hedefi ile yeni sezona girmeye hazırlık yapan Samsunspor’da, transfer döneminde 14 oyuncu kadroya katıldı. Bu 14 adet transferin 6’sını yabancı oyuncular oluşturdu. Kırmızı-beyazlıların Futbol Gelişim Direktörü olan Batu Kaplan, takımın son durumu hakkında ise birtakım açıklamalarda bulundu. Yapılan bu açıklamalar bahis siteleri içerisinde de yerini oldukça korudu.

Ayrılacak oyuncular ve transfer görüşmeleri hakkında bilgi veren Batu Kaplan, “Takımdan gidecek oyuncular belli. Ismael Diomande, Sheldon Bateau, Erald Çinari, Vukan Savicevic, Elhadj Bah gibi oyuncular takımdan ayrılacak ve satış listesine konuldu. Bu oyuncuların kendilerine takım bulmalarını bekliyoruz. Onlara yardımcı olmaya çalışıyoruz. Sağ bek konusunda görüşmelerimiz devam ediyor. Zeki Yavru ile görüşme yaptığımız doğru ama henüz bir anlaşma yok. Stoper konusunda bir arayışımız yok. Diomande bundan sonraki süreçte takımdan ayrı çalışmalarına devam edecek. Tomane Mendes, bizim oyuncumuz. Tomane gitmek istiyorsa ya da menajeri teklif getiriyorsa, Tomane de gitmek isterse biz onun önünü açarız. Kulüp olarak biz bu işten kar etmezsek, bizim bir kazancımız olmazsa gitmesini istemiyoruz. Tomane bizim oyuncumuz, kendisiyle herhangi bir problemimiz yok. Yabancı oyuncu konusunda da 21 yaş altı kontenjanından genç yabancı almayacağız” dedi.
Taraftara da mesaj veren Kaplan, “Taraftarımızı kombine ve forma alma konusunda takıma destek olmaya çağırıyorum. Taraftarımızdan olumsuz hava oluşturmaya çalışan herkesin önüne geçmesine çağırıyorum. Takımı korusunlar ve sahip çıksınlar. Taraftarımız bizlere güvensinler ve bu takıma sahip çıksınlar” diye açıklamalrda bulundu.

Kaplan, ayrıca kendilerinden takım bulması istenen futbolcular olan; Ismael Diomande, Sheldon Bateau, Melih Altıkulaç, Semih Altıkulaç, Vukan Savicevic, Amir Arli, Erald Çinari, Furkan Fehmi Güneş, Ensar Arslan ve Elhadji Bah’ın transferleri için de görüşmelerin sürdüğünü vurguladı.

Spor