Tormena

Tormena

Tormena’nın Maliyeti Beşiktaş’ı Üzdü

Uzun bir süredir stoper arayışında bulunan Beşiktaş’a kötü bir haber geldi. Tormena ile ilgilenen Beşiktaş, Braga’dan aldığı haberle birlikte yıkıldı. Tornena’nın maliyeti Beşiktaş’ı üzdü. 3 milyon euroluk maliyet ile birlikte hayalleri suya düşen Beşiktaş, alternatif isimlere yönelmeye başladı. Montero’nun göstermiş olduğu performanstan memnun olmayan Beşiktaş, onun yerine daha iyi bir takım oyunu gösterecek stoper arayışına girdi. Özellikle önemli müdahale yapma konusunda yetersiz kalan Montero, oyun kurma konusunda da yeterince iyi bir oyun sergilemiyor. Oyun kurma konusundaki sorunu sambacı bir stoper ile birlikte çözmek isteyen Beşiktaş Braga’nın kapısını çaldı. Braga ise sambacı Tormena için 3 milyon euro olarak teklif iletti. Beşiktaş’ın karşılaması çok zor olan bu fiyat sonucunda, Beşiktaş olası transferden vazgeçti. Beşiktaş’ın maçlarını Joybet tv üzerinden donmadan izleyebilirsiniz.

Beşiktaş bu sezon itibariyle, Galatasaray ve Fenerbahçe’den daha geride görülen ve kadro genişliği olarak bu iki kulübün gerisinde kaldığı yorumcularca belirtilen bir takım. Bu durumu düzeltmek için kadronun genişletilmesi ve rotasyon imkanına sahip olunması için çalışmalar devam ediyor. Beşiktaş yönetimi hem hocanın istediği tipte bir oyuncu arayışına giderken hem de maddi konulara oldukça dikkat ediyor. Beşiktaş’ın maddi olarak sıkıntı içerisinde olması yöneticilerin de elini kolunu bağlıyor. Geçmiş yönetimlerin ortaya çıkarmış olduğu borç sarmalından şikayet eden mevcut yönetim, yapılan her transferde maliyet konusunda çok dikkatli olacaklarını her defasında yineliyorlar.

Beşiktaş’ın Sambacı Israrı Sürüyor

Uzun yıllardır istediği defans hattını kuramayan Beşiktaş, özellikle geriden oyun kurmanın olmazsa olmaz olduğu günümüz futbolunda, defansta oynayan oyuncuların çok daha teknik beceriye sahip olmasını istiyor. Bu yüzden de Beşiktaş’ın sambacı ısrarı sürüyor. Brezilya kökenli oyuncuların teknik becerisi yüksek olurken defans oyuncularından sağlanan teknik becerinin geriden oyun kurma konusundaki önemi vurgulanıyor. Beşiktaş’ın teknik heyeti de hem tecrübeli hem de teknik bir stoper gerekliliğini yönetime iletti. Yönetimin ise zorlandığı konu oyuncular için istenen bonservis bedelleri. Özellikle Avrupa’da top koşturan oyuncuların bonservis bedellerini Türk kulüplerinin karşılaması zor gözüyle bakılıyor.

Fenerbahçe’nin son yıllarda göstermiş olduğu düşük maliyetli ve gelecek vadeden stoper yaklaşımını Beşiktaş da gerçekleştirmek istiyor. Szalai ve Kim’den elde edilen yüksek gelirler diğer Türk kulüplerinin de dikkatini çekti. Kim’in Napoliye transfer oluşu ve Szalai’nin de yakın zaman içerisinde yüksek bonservis bedeli ile önemli bir kulübe transfer olması bekleniyor. Bu durum diğer Türk kulüplerinin de geleceğe yatırım olarak başka pazarlara yönelmesini destekliyor. Fenerbahçe son yıllarda gerçekleştirdiği yüksek bonservisli oyuncu satışlarından çok yüksek gelir elde etti. Elif Elmas, Vedat Muriç ve Kim ile birlikte çok yüksek gelir elde eden takım, şimdilerde de Szalai, Ferdi, Arda ve Crespo’dan yüksek gelir elde etmeyi umuyor.

Uzak Doğu Pazarı Gündemde

Beşiktaş zaman zaman farklı pazarlara da giriş yapıyor. Bu açıdan Uzak Doğu pazarı da gündemde denilebilir. Hem kariyerli hem de geleceği parlak oyunculardan bir liste yapan Beşiktaş, olası fırsatları teknik heyet ile birlikte değerlendirip harekete geçmek istiyor. Geçmişte yapmış olduğu transferlerle büyük sükse yapan Beşiktaş’ın benzer bir rota izleyebileceği de konuşulanlar arasında bulunuyor.

Yabancı sınırlamasının tekrar gündeme gelmesi ile birlikte yerli oyuncular da çok daha değerli hale geldi. Özellikle Anadolu kulüplerinde yıldızı parlayan yerli stoper oyuncuların sayısı her geçen gün artıyor. Bu durum da 4 büyükler arasında kıyasıya bir bonservis rekabeti yaşatıyor. Oyuncuların geleceğine yönelik imkanlar sunarak oyuncuların kulübünü ikna etmesini isteyen takımların sayısı da her geçen gün artıyor.

Spor