Diş Ağrısı Kulağa Vurur Mu

Diş Ağrısı Kulağa Vurur Mu

Diş Ağrısı Kulağa Vurur mu?

Tıpta yansıyan ağrı olarak bilinen bir ağrı türü bulunmaktadır. Normalde ağrılar bulundukları yer hakkında kişileri bir sorun olduğuna dair uyarmak için ortaya çıkan bir tür savunma mekanizmasıdır. Ancak yansıyan ağrıda problem başka bir organdadır ama ağrının yeri o organa göre farklıdır. Bu durumda kişilerin akıllarına diş ağrısı kulağa vurur mu, gibi bir soru gelebilir. Halk arasında yansıyan ağrı bir ağrının başka bir yere vurması şeklinde tabir edilmektedir.

Hangi dişinizin çürük olduğuna göre ve bunun ne kadar şiddetli bir problem olduğuna göre diş ağrısının şakaklara, başa ve kulaklara doğru yayılması normal bir durumdur. Hatta bireylerde ağrı şikayeti gündüz değil, gece vakitlerinde oraya çıkıyor da olabilir.

Bu durumda bireyler meydana gelen ağrı şikayetini ciddiye almalı ve hemen bir diş hekimine başvurarak çürüğü hakkında yapılması gereken kanal tedavisi, diş çekimi ve dolgu gibi kendisine uygun olan tedavileri yaptırmalıdır.

Aynı zamanda kişilerde eğer dişin konumu kulaklara yakınsa ve bireyin diş etleri enfekte olmuşsa yakın organlardan biri de kulak olduğu için kulak içi iltihabı gibi sağlık problemleri de diş hastalıklarına bağlı şekilde gelişebilir.

Bu durumda kişiler yaşadıkları kulak ağrısı problemi ile ilgili olarak bir kulak burun boğaz uzmanına muayene olmalıdır.

Diş Ağrısı Kulağa Vurduğunda Tedavisi Nasıl Olur?

Diş ağrısı kulağa vurur mu sorusunun yanıtına karşılık olarak eğer bu problem ile karşı karşıya iseniz bu durumda diş ağrısı kulağa vurduğunda tedavisi nasıl olur, merak edebilirsiniz.

İlk olarak kişilerin diş tedavilerini tamamlamaları ve ağrı kesici, antibiyotik kullanımı gibi tedavi sonrası süreçlerde de beklemelidir.

Eğer tedavi tamamlanıp üzerinden 3-4 gün geçtiyse ve kişiler hala daha çenelerinin köşesinde veya kulaklarında bariz bir ağrı şikayetinden mustarip ise o halde mutlaka bir kulak burun boğaz hekimine giderek geçirdiği diş tedavisinden söz etmelidir. Yapılacak olan muayene sonrasında kulağınızda ağrıya neden olabilecek durum tespit edilerek size özel bir tedavi planlaması yapılır.

Kişiler kulaklarında meydana gelen problemi kesinlikle küçümsememelidir. Aksi halde daha büyük sağlık sorunları meydana gelebilir. Diş Klinikleri ararken, %100 çözüm odaklı yerlere bakılmalıdır.

Sağlık