Hurda Geri Dönüşüm Nasıl Yapılır

Hurda Geri Dönüşüm Nasıl Yapılır

Hurdacılık yapmak için önce nereden başlayacağınıza karar vermelisiniz. Bir üç tekerlekli araba satın alarak hurda ticareti yapabilirsiniz. Bu sayede sokaktan çöp toplayarak para kazanabilirsiniz. Seçenek İkinci seçenek ise bir kamyon satın alarak hurda toplamaya başlamaktır. Üçüncü seçenek hem kamyonu hem de dükkanı açarak başlamanıza izin verir. Büyük bir iş kurmak istiyorsanız, bir kamyona ve Kato adında bir hurda dağıtım şirketine yani en az bir işletmeye ihtiyacınız vardır. Ayrıca, maliyeti karşılamak için sürekli müşteriye ve hurdaya ihtiyacı olan insanlara ihtiyacınız vardır.

İşinize aşina değilseniz veya bir ortakla başlamıyorsanız, çok fazla yatırım yapmamanız önemlidir. İlk önce bir hurda kamyonu satın almak muhtemelen en iyi seçenek olacaktır. Ancak günü bir üç tekerlekli araba ile de kurtarabilirsiniz. Üç tekerlekli arabadan iyi bir gelir elde etmek biraz daha zordur. Fakat yine de ilk defa başlayacaklar için mantıklı bir seçimdir.

Hurdacılık Kârlı Mı?

Hurdacı işi kurmaya karar verirseniz, sizin için en uygun alanı seçmeniz gerekir. Hurdacılık sektörü zaten her yönden karlı bir iş olduğu için sahada ihtiyacınız olan hurda türü ile ilerleyebilirsiniz. Örneğin, son zamanlarda popüler olan hurda telefon ve bilgisayar alanında büyük karlar elde edilebilmektedir. Ancak en önemli olan konu bilgi sahibi olduğunuz alanda bir hurda eşya seçmektir. Bunun yanı sıra sektöre hitap eden eşyaların seçimi de önemlidir.

Kimi hurdaların alımı çok avantajlı iken kimi hurdalar sadece toplu alımlarda fark yaratmaktadır. Bu nedenle hurda satarken olduğu gib hurda alırkende de malzeme türü ve maden çeşitlerine hakim olmak gereklidir. Bazı hurda firmaları kağıt ve plastik almazken kimi hurdacılar sadece bu çeşitlerde alım yapabilmektedir. 

En Yakın Geri Dönüşüm Nerede?

Sokaklarda hurdacı yolu gözlemek neredeyse bitti! Atık bir çok hurdacı firması adresinizde hizmet vermektedir. Eğer hurda satmayı düşünüyorsanız tek yapmanız gereken sizin bölgenize hizmet veren depo iletişim bilgisini bulup adresinize çağırmanızdır. Örneği Ataşehir bölgesinde ikamet ediyorsanız İnternet üzerinden Ataşehir hurdacı araması yapıp hizmet veren en yakın yeri bulabilirsiniz. Her hurdacı genelde aynı gün içinde verdiği saatlerde adresinize ulaşmaktadır. 

Genel Kültür