Nurkan Aydoğan Dijital Banka Sektöründen Bahsetti

Nurkan Aydoğan Dijital Banka Sektöründen Bahsetti

Nurkan Aydoğan Dijital Bankacılığın Avantajlarından Bilgiler Paylaştı

Günümüzde teknolojinin hızlanması ile dijital bankacılığa olan ilgi de artmıştır. 2022 yılında dijital bankacılığın sergilediği performans ile müşterilerin yüzü de gülmüştür. Dijital bankacılık, başlı başına hayatımızı oldukça kolaylaştıran bir servis ağıdır.

Dijital bankacılık uzmanı olan Nurkan Aydoğan bu bankacılığın avantajlarından şöyle bahsetmiştir. “Bankacılık sektöründe kullanıcıların işlemleri için ayrılan süre ve sıra aralığı oldukça geniştir. Fakat dijital bankacılık dilediğiniz pek çok işlemi saniyeler içerisinde tek tıkla halledebilir ve zaman tasarrufu gerçekleştirebilmenizi sağlar. Aynı zamanda dijital bankacılığın en önemli avantajlarından biri ise hem bilgisayar üzerinden hem akıllı telefon üzerinden hem de tabletler üzerinden işlemlerin gerçekleştirilebilmesidir.”

Bilgilerini aktardıktan sonra Nurkan Aydoğan sözlerine şu ifadeleri eklemiştir. “Dijital bankacılığın avantajları arasında öne çıkan en belirgin unsur ise hizmetin yedi yirmi dört kullanıcılara sorunsuz bir şekilde aktarılmasıdır. Bankalar kendi şubelerinin belirli saat dilimlerinde hizmet verirler. İnsanlara sunulan bu zaman dilimi kimisinin iş, kimisinin okul saatlerine denk gelmektedir. Ek olarak bütün bankalar hafta sonları hizmet dışı olduğu için bu günlerde bankacılık işlemlerinizi yapmanız mümkün olmayabilir. Ancak dijital bankacılık hizmeti sayesinde dilediğiniz gün ve saat aralıklarında bu sistem üzerinden faturalarınızı ödeyebilir, havale yapabilir, EFT yapabilir veya mesai saatleri dışında EFT talimatı verebilirsiniz.” eklemelerini yaptı. “Bunlar haricinde bankayla alakalı bütün işlemlerinizi sıra ve süre kaybı yaşamadan sorunsuz bir şekilde sistem üzerinden halledebilirsiniz. “ İnsanlar tarafından bir diğer merak edilenler arasında ise bu sistemin güvenlik açısından ne kadar güvenli olup olmadığıdır. Başarılı bankacı bu konu hakkında da insanları bilinçlendirmiştir. “Bankacılık işlemleri adına pek çok kolaylığı kullanıcılarına hızlı bir şekilde aktaran dijital bankacılık, şifre, kod, sms bilgi gibi birçok özelliği sayesinde müşterilere son derece güven sunar. Önceden gerçekleştirilen tüm geçmiş işlemlere kolay bir şekilde erişilmesine imkân tanıyarak harcamaların kontrol altına alınmasına yardımcı olur.” Diyerek Nurkan Aydoğan sözlerine şu şekilde devam etti. “Bu sistemin insanların hayatını kolaylaştıran pek çok püf noktası bulunmaktadır.”

Ekonomi