PC’deki En İyi Şehir Kurma Oyunları

10 Tem

Gerçek zamanlı güncellemeleri doğrudan cihazınıza alın, hemen abone olun. Abone Ol En iyi şehir kurma oyunlarından birini oynarken gözünüzü kırparsanız, şehrinizi genişletmek, altyapınızı iyileştirmek ve mesleğinize odaklanmak için sayısız saat kaybedersiniz. Orijinal Sim City’den beri dijital vatandaşlarımız için mükemmel ütopyalar tasarlamak için uykusuz kalıyoruz ve zaman geçtikçe bu ütopyaları inşa etmek daha da ödüllendirici hale geldi. Şehir kurma oyunları genellikle dik bir öğrenme eğrisine ve bir ton içeriğe sahip olsa da, yeni başlayanlar listemizdeki seçeneklerden herhangi birine dalabilir ve harika vakit geçirebilirler. Tür, ufukta Cities Skylines 2 gibi heyecan verici devam oyunlarıyla birlikte tonlarca büyük isimli oyuncuyu içerecek şekilde genişledi. Frostpunk gibi sert hayatta kalma deneyimlerinin ve Islanders gibi minimalist inşaatçıların bir karışımına sahibiz, yani herkese göre bir şeyler var.

Şehirler: Ufuk çizgileri

Cities: Skylines, şu anda oynayabileceğiniz en iyi şehir kurma oyunudur, en azından devam oyunu çıkana kadar. SimCity’nin en iyi kısımlarını alır, kötü kısımlarını görmezden gelir ve yüzlerce saat boyunca oynaması eğlenceli bir şehir kurma oyunu yaratmak için mekanikleri genişletir. Otoyoldaki küçük bir meydandan başlayarak, yeni sakinleri, işletmeleri, acil servisleri, okulları ve daha fazlasını barındıracak altyapınızı inşa edeceksiniz. Temel oyun, acil durumları yönetme, sakinlerinizi mutlu etme ve şehrinizdeki trafik akışıyla başa çıkma dahil olmak üzere üstesinden gelmeniz gereken çeşitli zorluklar sunar. Cities: Skylines, DLC’leriyle gerçekten canlanıyor. Örneğin, Green Cities size daha çevre dostu bir şehir inşa etmeniz için 350 varlık verirken, After Dark size daha fazla insan çekmek için yeni turistik yerler ve uluslararası bir havaalanı verir. Ayrıca, mod desteği topluluk varlıkları eklemenize ve özel yapım haritalardan ilham almanıza olanak tanır. Cities: Skylines, PC’de bir şehir kurma oyunudur ve türün hayranıysanız mutlaka sahip olmanız gereken bir oyundur. Daha fazla gönderi Telefon Ekranınız Ne Kadar Parlak Olmalı? İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR! Minecraft Şehir Kurma Oyunlarında PC’de Demir Kapı Nasıl Açılır

Anno 1800: Öncüler Sürümü

Anno 1800 sizi Sanayi Çağı’nın şafağına geri götürüyor. Bir ticaret limanı ve küçük bir arazi parçasıyla başlayarak, şehrinizi bir tarım köyünden modern bir üretim merkezine dönüştürmek için çiftçileri ve işçileri çekeceksiniz. Oradan, dünya çapında bir ticaret yolları ağı, diplomatik anlaşmalar ve keşif gezileri aracılığıyla dünyada iz bırakacaksınız. Diğer Anno oyunları gibi, oyun üretim ve endüstriye odaklanıyor. Vatandaşlarınızla savaşmak veya onları yatıştırmak yerine, Anno 1800 öncelikle tedarik zincirleri oluşturmak ve sürdürmek ve ardından bu tedarik zincirlerini kullanarak ticaret yoluyla mümkün olduğunca fazla gelir elde etmekle ilgilidir. Zaman zaman savaşmanız gerekecek, ancak yalnızca endüstrinizi savunmak için. Anno 1800’ü sadece en son olduğu için değil, aynı zamanda ortamın oyunun ruhunu yakaladığı için seçtik. Farklı bir ortam arıyorsanız, Anno 1404 sizi sömürgeleştirme çağına atıyor ve Anno 2070 endüstrinin yakın geleceğine bakıyor.

Donmuşpunk

Frostpunk, olabilecek en kötü koşullarda bir şehir kurucusudur. Volkanik bir kışın ardından hayatta kalmaya çalışan bir koloninin liderisiniz. Patlamalar ve felaketli hava koşulları dünya nüfusunun çoğunu yok etmiştir ve sizin göreviniz, donmuş bir çoraklığın ortasında sıkışmış bir buharlı motorun etrafında bir şehir kurmaktır. Frostpunk, erken baskıyı artırır ve asla pes etmez. Vatandaşları, bazılarının geri dönemeyeceğini bilerek erzak toplamak için dışarı göndermeniz, 24 saatlik bir iş gücü elde etmek için yasalar çıkarmanız ve kimin önce erzak ve tıbbi tedavi alacağına (eğer varsa) karar vermeniz gerekecektir. Frostpunk, video oyunlarının olabileceği kadar acımasızdır, ancak şehrinizi inşa etmenin tek hedef gibi hissettirdiği sürükleyici bir deneyimdir. İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER ŞUNLAR DA ÇEKİLEBİLİR! Minecraft’ta Saat Nasıl Oluşturulur ve Kullanılır

Tropik 6

El Presidente, Tropico 6’da geri döndü ve size kendi muz cumhuriyetinizi yönetmeniz, yönlendirmeniz ve inşa etmeniz için başka bir şans veriyor. Eğer bir Tropico oyunu oynamadıysanız, bunlar şehir kurucularıdır ve bir şehir inşa ederken yapmamanız gereken tüm sinsi, yolsuz şeyleri yapmanıza izin verilir. Adanızın mutlak hükümdarı olarak göreviniz, toprakları ve kaynakları sonuna kadar sömürürken vatandaşlarınızı mutlu etmek için yüce konuşmalar yapmaktır. Dünya, adanızın adını iyi veya kötü bilecek. Tropico 6, sadece saçma olduğu için değil, aynı zamanda gerçekten eğlenceli bir şehir kurma oyunu olduğu için oynaması keyifli bir oyundur. Ancak, DLC ile daha da iyi hale geliyor. Lobbyisto, yabancı liderlere arka kapı siyaseti için kapıları açıyor ve yolsuzluğunuzu örtbas etmenize yardımcı oluyor ve Spitter, El Presidente’yi ünlüleri ve hizip liderlerini ada cennetinize çekmek için bir sosyal medya süperstarına dönüştürüyor. Tropico 6’nın oynamasının ne kadar eğlenceli olduğunu abartmak zor. Anno 1800’ün soğuk endüstrisi ve Frostpunk’ın çaresiz hayatta kalma mücadelesi sizin için fazlaysa, Tropico 6’yı deneyin.İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR! Minecraft’ta Harita Nasıl Yapılır?