Smokey Eyes Makyaj Uygulaması

Smokey Eyes Makyaj Uygulaması

Kadınvekadın ekibi olarak siz değerli takipçilerimiz için Smokey Eyes Makyajı’nın nasıl uygulandığını keyifli bir video çekerek göstermek istedik. Aşamaların detaylarına, videoyu izledikten sonra aşağıdan ulaşabilirsiniz. İyi seyirler…

Smokey Eyes Makyaj Uygulamasının Adımları

1. Adım: Nemlendirici

Makyajımıza başlamadan, önceliğimiz nemlendirci olmalıdır. Kendi cilt tipimize uygun bir nemlendirci tercih etmemiz makyajımızın kalıcılığını daha da artıracaktır.

2. Adım: Fondöten

Cildimizin renk eşitsizliğini ortadan kaldırmak aynı zamanda yüzümüzdeki istenmeyen leke ve izleri kapatmak için fondöten tercihimizi cilt alt yapımıza uygun olanlardan yana kullanmalıyız.

3. Adım: Kontür uygulaması

Yüzümüzde öne çıkarmak istediğimiz noktalara açık, inceltmek istediğimiz yani geri planda tutmak istediğimiz yerlere ise koyu renkte tercih ettiğimiz bir kapatıcı yardımıyla boyutlandırabiliriz.

4. Adım: Far uygulaması

Far uygulamasına başlarken astar far kullanmak daha sonra uygulayacağımız renkli farların kalıcılığını artıracaktır. Astar fardan sonra ise krem tonlarından toprak renklerine doğru bir geçiş sağlamamız gözlerimi daha buğulu gösterecektir.

5. Adım: Eyeliner

Günlük hayatımızda tercih ettiğimiz keskin eyelineri bu makyajda daha buğulu bir hava katmak için fırçamıza aldığımız hafif bir siyah far yardımı ile göz kapaklarıma dağıtıyoruz.

6. Adım: Göz kalemi

Gözlerimizi siyah göz kalemiyle tamamlayarak bakışlarımızda da etkileyici havayı yakalıyoruz.

7. Adım: Kaş uygulaması

Kaşlarımızın dağınınıklığını şeffaf rimel yardımıyla düzeltip, boşlukları kaşımıza uygun tercih ettiğimiz renkte bir far ile dolduruyoruz.

8. Adım: Rimel

Alt ve üst kipriklerimizi daha dolgun ve hacimli göstermek için rimel sürüp göz makyajımızı tamamlıyoruz.

9. Adım: Highlighter

Son yıllarda hayatımıza ani bir giriş yapan highlighter, makyaj ürünlerinde olmazsa olmaz bir yer kapladı. Elmacık kemilerimizin, üstüne çenemize ve alnımıza uyguladığımız highlighter ile daha parlak bir görüntü yakalabiliriz.

10. Adım: Allık

Göz maykajında olan yoğunluğu doğal tonlarda allık seçimi ile nötrleyebilirz, böylece makyajımızın abartıya kaçmasının önüne geçebiliriz.

11.Adım: Dudak

İlk önce dudak kalemi yardımdıyla dudaklarımızın çerçevesini belirleyip ardından ona uygun bir renk tercihiyle ruj sürerek makyajımızı tamamlıyoruz. Renk tercihini nude tonlarda seçerek gözlerimizin arka plana düşmesini engelleyebiliriz

Kaynak: yineblog.com

Moda ve Yaşam